ENERGIA WITALNA DRZEW

Każde z opisanych w poprzednim rozdziale drzew może być użyte w magii naturalnej pod warunkiem, że jest zdrowe, silne i nie zniszczone ani przez człowieka, ani na skutek działania sił żywiołów (szczególnie ognia i wiatru). Skąd bierze się w drzewach ich energia witalna? Przede wszystkim stąd, że korzystają one z dobrodziejstw sił naturalnych. Żyją z reguły znacznie dłużej niż ludzie i mają więcej czasu na jej czerpanie i gromadzenie z otoczenia. Poza tym drzewa mają możliwość lepszego harmonizowania energii poszczególnych żywiołów, a od ich równowagi wewnątrz i na zewnątrz wszystkich organizmów żywych zależy zdrowie, witalność i pomyślność tychże. Drzewa czerpią w takiej samej proporcji energię ziemi, w której rosną, wody, dzięki której nie wysychają, słońca pozwalającego dokonywać fotosyntezy i wiatru, który roznosi ich nasionka. Mogą stanowić dla ludzi doskonały wzór, jak zharmonizować owe siły, od których zależy jakość i stabilność życia.

Chcąc skorzystać z energii drzew musimy spełnić kilka wymogów. Po pierwsze – musimy poprosić drzewo o pomoc. Jest to ogromnie ważny, choć dla wielu osób trudny warunek. My ludzie odzwyczailiśmy się od proszenia, zastępując je żądaniem, wymaganiem bądź oczekiwaniem. Nie łatwo jest nam o coś poprosić drugą, często nawet bliską, osobę, a co mówić o „jakichś tam” drzewach. Uprzedzam jednak, że jeśli nie poprosicie o pomoc, to jej nie uzyskacie. Matka Natura wbudowała pewne ograniczenia

– czakra serca: pozwala cieszyć się szczęściem innych,

– czakra gardła: pomaga opiewać piękno życia,

– czakra trzeciego oka: daje umiejętność odróżniania prawdy od fałszu,

– czakra koronna: łączy ze źródłem najwyższej energii. Oddziaływanie na ciała subtelne: harmonizuje ciało astralne i mentalne.

Zastosowanie w magii naturalnej: działa ochronnie i wspomagająco, stosuje się ją w magii mocy, kończenia i rozstania. Zastosowanie w medycynie ludowej: zarówno świeże owoce, jak też sok z wiśni mają działanie odkażające. Od dawna stosowano je w przypadku przeziębienia, grypy, anginy i anemii. Wywar ze świeżych liści jest skuteczny przy krwotokach z nosa lub jako okład na krwawiące rany.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>