Lipa (szerokolistna, drobnolistna, srebrzysta) – dalszy opis

W magii naturalnej można stosować dowolny gatunek lipy. Energie ogólne: witalność, inspiracja, zdolności paranormalne, ochrona, życzliwość, zrozumienie. Główne przesłanie: darząc zrozumieniem i życzliwością innych przywołujesz do siebie duchy opiekuńcze i zapewniasz sobie ich ochronę oraz rozwój uzdolnień parapsychicznych.

Oddziaływanie psychiczne: energie lipy uwrażliwiają na otaczający świat i istniejące w nim widzialne i niewidzialne energie, wspomagają rozwój takich uzdolnień, jak jasnowidzenie, wgląd w przyszłość, uzdrawianie przy pomocy metod niekonwencjonalnych. Usuwają obawy związane z tymi dziedzinami życia. Pozwalają na prawdziwe rozumienie innych i wzmacniają bezinteresowną miłość do wszystkich istot. Oddziaływanie na czakry:

– czakra podstawy: poprawia poczucie bezpieczeństwa materialnego,

– czakra seksualna: dodaje energii i wigoru,

– czakra splotu słonecznego: usuwa tendencje egocentryczne i egoistyczne,

– czakra serca: wzbudza bezinteresowną miłość,

– czakra gardła: pobudza oraz rozwija uzdolnienia artystyczne,

– czakra trzeciego oka: rozwija zdolności paranormalne,

– czakra koronna: ułatwia kontakt z opiekunem duchowym.

Oddziaływanie na ciała subtelne: wpływa korzystnie na wszystkie ciała subtelne i harmonizuje ich wibracje z ciałem fizycznym. Zastosowanie w magii naturalnej: działa ochronnie, wspomagająco i oczyszczająco, stosuje się ją w magii początków, miłosnej, sprawiedliwości i żniw, płodności oraz mocy. Zastosowanie w medycynie ludowej: kwiat lipy stosuje się jako środek napotny i przeciw przeziębieniom oraz w anemii do „wzmocnienia” krwi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>