Oczyszczenie korą

Inny wariant oczyszczającej kąpieli polega na zastosowaniu naparu z kory. Przy tym rytuale również nie musimy uwzględniać fazy Księżyca. Tradycja mówi natomiast, że jest on najskuteczniejszy, kiedy wykonujemy go o wschodzie lub zachodzie Słońca. Do jego wykonania potrzebne są następujące akcesoria:

– garść kory dębu,

– garść kory brzozy,

– garść kory sosny,

– duży garnek,

– biała lub woskowa świeca.

Uwaga: kora może być pobierana z martwych drzew! Pamiętajmy, by nie zadawać zbytecznego bólu – drzewo też czuje. Korę wszystkich trzech gatunków drzew wkładamy jednocześnie do garnka i zalewamy 3 litrami niechlorowa- nej wody, przykrywamy pokrywką i odstawiamy na 2 godz. Po upływie tego okresu czasu zaczynamy napar gotować na wolnym ogniu. Po dojściu do stanu wrzenia ogień jeszcze zmniejszamy i gotujemy przez 20 min. Następnie zapalamy w łazience świecę, nalewamy do wanny niezbyt gorącej wody (proszę uwzględnić, że dolejemy do niej wrzątek). Wlewamy przygotowany wcześniej napar i zanurzamy się w kąpieli, która powinna trwać minimum 10 minut. Na koniec spłukujemy ciało możliwie zimną wodą.

Jest wiele technik i metod oczyszczających nas lub przestrzeń z negatywnej energii, nie zawsze jednak możemy je stosować ze względu na praco- lub czasochłonność. Ten rytuał nie wymaga ani ciężkiej pracy, ani dużo czasu. Jedynym problemem jest to, że jesienią należy zgromadzić większą ilość kasztanów (owoców kasztanowca). Przechowywać je należy w szklanym, szczelnym pojemniku. Jeśli czujemy, że w naszym mieszkaniu dzieje się coś niedobrego lub po prostu podejrzewamy, że ktoś oddziaływuje na nas negatywnie, należy nieparzystą ilość kasztanów położyć w takim miejscu, gdzie nikomu nie będą one zawadzać. Przy czym włożone do:

– biurka – zapewnią oczyszczenie w sferze nauki i pracy,

– do łóżka – oczyszczenie relacji partnerskich oraz dodatkowo zapewnią ochronę podczas snu,

– w kuchni – oczyszczą wszystkich domowników,

– w korytarzu – oczyszczą całe mieszkanie,

– w łazience – oczyszczą sferę zdrowia.

Oczyszczenie korą – dalszy opis

Przy okazji chcę zaznaczyć, że kasztany wpływają pozytywnie na procesy intelektualne i sprawy związane z nauką, dlatego nie zaszkodzi włożyć jeden lub trzy kasztany dziecku do tornistra przed klasówką bądź sobie do kieszeni (torebki) przed ważną rozmową czy też egzaminem.

Jedynym utrudnieniem jest to, że kasztany możliwość oczyszczania tracą po miesiącu księżycowym (po 28,5 dniach) i należy je wtedy wymienić. Natomiast zużyte wyrzucić „na żyzną ziemię”, to znaczy taką, na której mogą one wiosną wykiełkować.

Rytuał, który w doskonały sposób oczyszcza wszystkie nasze ciała oraz harmonizuje aurę. Można go stosować w dowolnym momencie, a do jego wykonania potrzebne będą:

– kilkanaście pestek jabłoni,

– kilkanaście pestek gruszy,

– kilka pestek wiśni,

– kilka pestek czereśni,

– kilka pestek śliwy,

– 3 żołędzie,

– 3 kasztany,

– kawałek białej nitki,

– średniej wielkości woreczek z naturalnego materiału (len, bawełna, jedwab itp.).

Do woreczka wkładamy po kolei pestki jabłoni, potem gruszy, wiśni, czereśni, śliwy, potem żołędzie i na końcu kasztany. Woreczek zawiązujemy białą nitką. Kładziemy się w ustronnym miejscu, obnażamy rejon splotu słonecznego i na nagie ciało przykładamy zrobiony wcześniej woreczek. Powinien on pozostać tam około 15 min. Rytuał powtarzamy przez 3 do 7 kolejnych dni. Po zakończeniu oczyszczania zawartość woreczka wysypujemy „na żyzną ziemię”, to znaczy taką, na której mogą one wiosną wy- kiełkować.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>